Aby strona prezentowała poprawnie zdjęcia należy ją oglądać w Internet Explorerze lub Firefoxie.


Oferta piwonii - wiosna 2018

Oferta krzyżówek własnych - jesień 2017

Piwonie - przykładowe wielkości sadzonek, które sprzedajemy


Ta część naszego serwisu prezentuje sadzonki, które przygotowujemy dla Państwa do sprzedania. Ponieważ jesteśmy hobbystami i wiemy, z jaką niecierpliwością czekają Państwo na pierwsze kwiaty po posadzeniu piwonii, nasze sadzonki są duże, gwarantują kwitnienie w pierwszym roku po posadzeniu. Linijka, która położona jest przy korzeniach ma 20cm. Kłącza w zdecydowanej większości są dużo większe, czyli dużo większe niż te kupione w woreczkach ze zdjęciem i dużo większe niż zakupione w donicy (wtedy mają ograniczoną powierzchnię rozrastania się). I wprawdzie nie korzeń tu najważniejszy, a ilość pąków. Korzeń oczywiście też jest ważny, bo będzie on odżywiał pąki, ale jeśli pąków będzie mało i będą słabe, to na kwitnienie takiej piwonii będzie trzeba czekać kilka lat. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasze sadzonki nie były standardowymi - z 3-4 oczkami, ale żeby były dużo większe. W zdecydowanej większości dostają Państwo rośliny, które mają już po kilkanaście pąków, zwłaszcza z odmian, które u nas się już ładnie rozmnożyły.

Piwonie zakupione w takiej formie należy sadzić na jesień, czyli od końca sierpnia do pierwszych przymrozków, można je sadzić nawet bardzo późno. Sadzimy tak, aby pąki znajdowały się około 3cm pod ziemią, czyli niezbyt głęboko, a odstępy pomiędzy sadzonkami powinny wynosić przynajmniej 50cm, aby piwonia mogła się rozrastać.

Rośliny te lubią stanowisko słoneczne i dobrze odżywione. Dobrze jest, jeśli możemy nawieźć go kompostem. A jeśli nie mamy kompostu, możemy zasilić na wiosnę sadzonki nawozem wieloskładnikowym (np. Azofoską). Piwonie lubią rosnąć na jednym stanowisku wiele lat, wtedy są coraz większe i tworzą cały bukiet kwiatów. Można tak dobrać odmiany, aby kwitnienie trwało od maja aż do końca czerwca.

Większość z Państwa wie, że piwonie pięknie pachną i nadają się do bukietów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że najbardziej pachną piwonie różowe pełne - z naszej kolekcji są to Hasselberger, Lady Kate, Edulis Superba.

Życzę zatem miłego przeglądania zarówno zdjęć jak i oferty cenowej, która jest na górze tej strony.